» تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه ، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه میباشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است .
دانلود و خرید پایان نامه بررسی تاثیر صادرات انرژی بر رشد اقتصادی کشورهای حوزه خلیج فارس (ایران،عربستان ،امارات ،قطر،کویت و بحرین) عباس باصری 1395/01/11 دسته بندی : اقتصاد 0
نفت یکی از منابع مهم درآمدی برای کشورهای صادرکننده نفت و همچنین ماده خام اصلی در فرآیند تولید در کشورهای واردکننده نفت می باشد. هدف اصلی این پژوهش بررسی تأثیر صادرات انرژی بر رشد اقتصادی در شش كشور نفتي منتخب حوزه خلیج فارس ( ایران، عربستا ن سعودي ، امارات متحده عربي، كويت،قطر و بحرین) است. با استفاده از رویکرد داده های پانل طی دوره 2011-1990به صورت سالیانه برآورد شده است.

ارتباط صادرات و رشد اقتصادی از دیرباز مورد توجه اقتصاددانان بوده است، به طوری که اقتصاددانان کلاسیک تجارت را " موتور توسعه"می دانستند. نظریه پردازان به منافع متعدد تجارت خارجی و اثر آن بر توسعه و رشد اقتصادی اشاره دارند.خلیج فارس در قرن های گذشته از مهم ترین مناطق اقتصادی و استراتژیک جهان به شمار می آمده است و در دهه های اخیر نیز همچنان در سیاست های اقتصادی جهان نقش مهمی را داراست. برای اهمیت خلیج فارس همین بس که در چشم انداز تامین نیازهای نفت و گاز جهان منظقه دیگری به غنای خلیج فارس وجود ندارد تا بتواند نیاز به انرژی کشورهای دنیا به ویژه قدرت های صنعتی و یا در حال رشد و توسعه در آمریکا ، اروپا ، ژاپن ، چین ، کره و شبه قاره هند را در قرن جدید برآورده و پاسخ دهد.


خرید و دانلود | 6,000 تومان
گزارش تخلف به پلیس سایت
مطالب مرتبط